Přidat komentář

Odpovídáte na příspěvek:

Jiří Beneš
15.04.2019 17:27:58

Dobrý den,
s chovem krevetek začínám. Mám je ve společném 40l akváriu, kde jsou společně s 2 nemnožícími šneky, Pandami, Otíky, gupkami a samečkem Bojovnice. Krevetky jsou Neocaridina heteropoda oranž. Méně náročné. V tomto akváriu se tvoří patrně řasy hnědé barvy na dně. Výměnu vody a čištění dna provádím cca 2x týdně, usazeniny se objevují pořád i když méně, při čištění - odsávání se rozvíří potom dopadají na dno. Krevetkám se daří, spíše se přemnožují. Rád bych poslal foto.
Hlavní problém mám ve větším 170l akváriem, kde jsou krevetky s čichavci a několika druhy sumečků a sekavci. I zde je soužití bezproblémové a krevetkám se daří. Krevetkám neškodí, opět spíš přemnožení. Ale při posledním čištění, jsem vyndal i kameny a zjistil, že při čištění se objevili patrně pijavice - ne ploštěnky a nebylo jich málo. Opět mám foto. Bojím se že jejich cílem jsou sekavci, kteří jsou přes den pod kameny, tam kde byly i pijavice. Chtěl bych je odstranit jakoukoliv metodou. Ve Sklorexu Brno, kde jsem vše nakupoval mě poradili, právě Vás. A čtu i vaše články na netu. Jako možnost mě poradili No Planaria, kterou bych u Vás mohl koupit.
Zdravím Jiří Beneš



(Email je soukromý a nebude veřejně zobrazen.)




Máte vypnuté zobrazení obrázků - nelze provést vizuelní kontrolu


* povinná položka