Mineral balls

th_77.jpg
Cena:
4 Kč
Dostupnost:
Skladem

Charakteristika výrobku: Mineral balls

 Kuličky jsou vyrobeny z minerálu, který se tradičně používá v čínské medicíně, jsou bohaté na vápník, železo, zinek, hořčík a selen. Tyto látky jsou v akváriu postupně absorbovány substrátem, rostlinami a živočichy a je třeba je doplňovat. Díky postupnému uvolnění, nedochází k nadměrné koncentraci těchto prvků a změny v chemismu vody jsou velice plynulé. Stopové prvky velmi důležité pro zdraví krevet, růst rostlin, a celkovou rovnováhu akvária. Lehce zvyšuje GH. Rychlost uvolňování minerálu závisí především na hodnotě PH (čím kyselejší prostředí tím rychlejší je reakce) životnost je max 2 roky.

Kuličky tedy obsahují mnoho různých esenciálních prvků, které jsou krevetám prospěšné a jde jen obtížně je dodávat postupně do akvária jinou cestou. Obvyklé je dávat cca 5-7 malých kuliček na 10 litrů vody, nebo 1 velkou na přibližně 10 litrů vody. Minerály se z kuliček podobně jako ze zeolitu či aktivních substrátů uvolňují postupně a vydrží rok, i dva působit.

Kuličky nabízíme i ve větších množstvích za výhodnější cenu. Pokud chcete objednat výrazně větší množství, než je v eshopu, informujte se na cenu vzkazem v sekci Kontakt.

 

Koupit zboží Mineral balls:

produktCena
Malé kuličky - 7-10 mm4 Kč
Malé kuličky 7-10 mm 50ks120 Kč
Velké kuličky - 15-20mm20 Kč
Velké kuličky 15-20mm 20 ks300 Kč
 

Související produkty a příslušenství

Komentáře

Komentářů 0 | Přidat komentář | Chronologicky