Caridina japonica (multidentata)

th_11.jpg
Cena:
60 Kč
Dostupnost:
Skladem

Charakteristika výrobku: Caridina japonica (multidentata)

Větší nenáročná krevetka (v dospělosti až 6 cm). Asi první druh sladkovodní krevetky chovaný v akváriích.

Je to jeden z nejméně plachých druhů, dokáže bojovat o potravu i s malými druhy akvarijních rybek.

Druh nenáročný na chov.

Krevetky je možné zaslat na adresu, kterou uvedete při vytvoření objednávky, nebo vyzvednout na odběrném místě v Brně.

Při dopravě v tmavém boxu či krabici (které jsou zahrnuty v ceně poštovného) krevety mohou zesvětlat, po pár hodinách v akváriu s vhodnými podmínkami získají opět svou původní barvu.

Podrobnosti o chovu a odchovu najdete v sekcích Chov a Druhy na těchto stránkách.

 

Koupit zboží Caridina japonica (multidentata):

produktCena
Caridina japonica (multidentata)60 Kč
 

Související produkty a příslušenství

Komentáře

Komentářů 7 | Přidat komentář | Chronologicky

Tomáš Červinka
16.04.2019 14:38:17

 Zdravím, kolik byste mi doporucil Japonic do 140 l spolecenskeho akva? Jsou tam 3 krevetky cokoladove. Moc děkuju

odpovědět »

Jiří Libus
16.04.2019 14:57:52

 Dobrý den,
to je tedy složitá otázka. Trošku to popíšu, ale finálně si ten počet musíte zvolit sám. Pokud bych měl 140l akvárium a v něm jen krevety, tak bych tam těch japonik musel dát alespoň 50ks, aby to akvárko trochu žilo. Spíše mi ale připadne, že to společenské bude znamenat, že tam máte i rybky. Ty by k japonikám měly být vybrány tak, aby je nenapadaly (takže předpokládáme, že tam nemáte cichlidy a jiné dravce). Japoniky jsou podobně jako ta Macrobrachia co tam máte docela živé krevety, takže pokud jich vezmete 5ks, tak sem tam nějakou uvidíte. Pokud jich bude 10 a nádrž nebude zarostlá jako prales, tak je uvidíte skoro pořád. Pokud 20ks, tak jich uvidíte vždycky několik. To za předpokladu, že se nebudou výrazně bát ryb. Ale pokud tam máte rybky jako např. gupky apod, tak s těmi i těch 10ks bude bez problému vidět, tak soutěží o potravu atd..

JL.

odpovědět »

Tomáš Červinka
16.04.2019 19:40:22

 Moc dekuju. Jakou ted maji velikost? Dekuju

odpovědět »

Eva
15.12.2018 20:07:32

Dobrý den. Uvažuju o nějakých velmi nenáročných krevetkách - zatím nemám žádnou zkušenost. Poradi byste mi, prosím, jaký druh a jestli vůbec by se hodil do mého akvárka? Jde o 500 l (200x50x50 cm), osazenstvo tetry, parmičky (nejvěší siamské, 5 ks), ancistrusové, ale také 2 páry vzrostlých skalár. Tipla jsem si tento druh - cardinia japonica. Děkuji za odpověď.

odpovědět »

Jiří Libus (správce stránek)
17.12.2018 09:52:02

 Dobrý den, ke vzrostlým skalárám bych tedy o krevetách moc neuvažoval. Můžete to zkusit s Macrobrachii - jsou určitě největší a tohle osazenstvo nebudou oštipovat, ale jak píši - tohle složení není úplně dobré na soužití s krevetami. Zkuste mrknout v sekci "Články" na těchto stránkách na text věnující se soužití ryb a krevet a diskusi pod tímto článkem. Jsou výjimky, kdy takové soužití vyšlo, ale jde opravdu spíše o náhodu, než že by se skalárami nějaké krevety dlouhodobě vydržely...
JL.

odpovědět »

Petr Brezina
22.07.2017 10:35:16

 Dobry den rad bych se optal Na mnozeni japonica koukal Sem Na mnoho video Na youtube a to probyha ve 2 stadiich 1. Larvalni v slane vode a za 2. Samotne vylihnuti krevetky asi Po 35 az 40 dnech.Mate zkusenost stim to mnozeni krevetky a nejakych rad? Predemnou vam dekujem za odpovedi. 

odpovědět »

Jiří Libus (správce stránek)
22.07.2017 11:06:24

 Dobrý den, ano, mám mnozo zkušeností s množením krevet, které mají larvální stadia ve slané vodě. Asi nejlepší popis, který mám zde na stránkách je zde http://www.krevetkus.cz/druhy/atyopsis-moluccensis.php  

odpovědět »