Halocaridina rubra

th_60.jpg
Cena:
90 Kč
Dostupnost:
Skladem

Charakteristika výrobku: Halocaridina rubra

 Halocaridina rubra - jeden z nejmenších a zároveň nejodolnějších druhů krevet. Velikost v dospělosti max 1,5 cm. Nejvhodnější je pro ně dobře osvětlená nádrž s brakickou vodou, ale dokáží přežít i ve sladké a nějakou dobu i v mořské vodě. Díky své mimořádné odolnosti a toleranci ke změně podmínek jsou v Evropě především známy z Německých "ekosfér" - hermeticky uzavřených cca 1 litrových baněk používaných jako těžítka na stůl. Tento způsob chovu je však spíše týráním tohoto odolného druhu. Pro úspěšný chov a odchov by jim chovatel měl dopřát brakickou vodu a několik vyloženě tmavých úkrytů v nádrži. Pokud jim chovatel toto dopřeje, brzy se dočká malých larev a krevetek. Narozdíl od obtížně chovatelných druhů rodu Atyopsis, Atya či Caridina japonica se larvy tohoto druhu vyvíjí a metamorfují ve stejné nádrži jako dospělci.

Krevetky je možné zaslat na adresu, kterou uvedete při vytvoření objednávky, nebo vyzvednout na odběrném místě v Brně.

Při dopravě v tmavém boxu či krabici (které jsou zahrnuty v ceně poštovného) krevety mohou zesvětlat, po pár hodinách v akváriu s vhodnými podmínkami získají opět svou původní barvu.

Podrobnosti o chovu a odchovu najdete v sekcích Chov a Druhy na těchto stránkách.

 

Koupit zboží Halocaridina rubra:

produktCena
Halocaridina rubra90 Kč
 

Související produkty a příslušenství

Komentáře

Komentářů 3 | Přidat komentář | Chronologicky

Bernhard - Uetze, Germany
14.06.2018 10:41:56

Ordered 20 Halocaridina - Jiri sent 2 more - Thanks for that.... and for the algae and snails for my tank...

Excellent packing and very fast shipping with GLS - sent on Monday, received on Wednesday !

Halos were totally pale when they arrived due to shipping stress - one day after transfer to the tank they had gained back their nice natural coloration in the normal variation from faint red to verry dark red....

Thanks, too Jiri, for your nice emails and instuctions!
I will certainly recommend buying from you!
Actually I was surprized that sending from Brno, Czech Republic to Uetze, Lower Saxony, Germany was so uncomplicated and save.

Best regards, Bernhard.

odpovědět »

Petr
03.09.2017 22:44:58

 Dobrý den, rád bych se zeptal v jaké vodě tento druh krevetek chováte? Ve "sladké" nebo salinitu nějak přispůsobujete, př. jak? Děkuji za odpověď Z.

odpovědět »

Jiří Libus (správce stránek)
04.09.2017 07:27:53

 Dobrý den, chovám je v brakické vodě (cca 16 ppt ), která je pro ně přirozená. Sladkou nebo mořskou sice zvládnou, ale není to pro ně ideální a nemnoží se v ní. Podrobný popis jak tento druh krevet chovám jsem popsal s kolegou V. Homolkou v časopise Akvárium (dostupné ke stažení na www.e-akvarium.cz ) Případně pěkný popis chovu a odchovu najdete na portálu akvarista.cz v atlasu.
Hezký den, J. Libus

odpovědět »