Triops longicaudatus

th_13.jpg
Cena:
129 Kč
Dostupnost:
Skladem

Charakteristika výrobku: Triops longicaudatus

Triops longicaudatus (Listonoh americký) je druh korýše, který svým vzezřením nápadně připomíná pravěké tvory – Trilobity.

Listonohy prodáváme ve formě vajíček v lékařských spansulích (kapslích). Standardně obsahuje kapsle cca 100 vajíček listonohů.

Při odběru pouze tohoto zboží činí poštovné při platbě předem jen 45 Kč - tato levnější varianta nelze zvolit v e-shopu, přičteme Vám poštovné po té, co učiníte objednávku, zvolíte osobní odběr a do vzkazu k objednávce napíšete, že zboží chcete zaslat.

Pokud k tomuto zboží přikoupíte další zboží (těžší, nebo objemnější - krmivo, substrát, rostliny apod.) bude cena poštovného vyšší než uvedených 45Kč až standardní - tedy za balík (živé či neživé zboží), který navolíte v eshopu či můžete ještě před objednáváním shlédnout v sekcích prodej / obchodní podmínky.

Informace o chovu listonohů můžete nalézt zde.

Při odběru vajíček listonohů je možná i dobírka. V tomto případě je poštovné dražší - 85 Kč. Připište prosím do vzkazu při objednávce, kterou službu České pošty upřednostňujete.

Pro zaslání zboží na Slovensko shlédněte prosím informace v sekcích prodej nebo obchodní podmínky.

Při odběru kapslí nad 5ks poskytujeme slevy - je třeba se osobně (mailem, telefonicky) domluvit. 5ks kapslí za 450Kč, 10ks za 700Kč atd.

 

Koupit zboží Triops longicaudatus:

produktCena
Triops longicaudatus129 Kč
 

Související produkty a příslušenství

Komentáře

Komentářů 22 | Přidat komentář | Chronologicky

Zobrazeno: 1-20 z celkem 22
první | předchozí | následující | poslední

Patrik Gajdoš
09.02.2019 10:18:12

 Dobrý deň,kúpil som si u vás vajíčka listonohov,dal som jednu kapsulu do vody,narodilo sa mi 12 jedincov,zostal mi jeden a všetky pomreli,a ten jeden čo zostal neni vôbec aktívny stále je len na sme akvária a cudne sa miká,ako keby nemal dostatok sily plávať,neviete prečo? A má dostatok zradla aj jilovitu hlinu tak neviem prečo je taký.Dakujem 

odpovědět »

Jiří Libus (správce stránek)
18.02.2019 16:00:55

 Dobrý den, omlouvám se za pozdní odpověď - byli jsme s dětmi na týdenních jarních prázdninách. To, že se Vám jich vylíhlo 12ks je poměrně běžné, při ideálních podmínkách je lihnivost kolem 30-50%. Proč se ten poslední tak podivně pohybuje, to bohužel nevím. Pokud bych měl zjistit pravou příčinu (a to se leckdy nedá), tak je potřeba znát i parametry vody (vodivost, uhličitanovou a celkovou tvrdost, kyselost vody atd.), měřící sady předpokládám kvůli jednoduchému experimentu s listonohy asi nemáte. Někdy mají listonohové při těchto projevech vysokou uhličitanovou tvrdost a pokud se jim nedaří svléknout, tak se tak podivně "mrskají".
J. Libus

 

odpovědět »

Klára Raisová
05.01.2017 14:49:41

Dobrý den,

mam dotaz. Jaký poměr vajíček se průměrně vylíhne a kolik listonohů se dožívá dospělosti? Dle informací obsahuje "ampule" 120 vajíček :) - jen pro představu, kolik máme synovi dát líhnout vajíček...

Děkuji za informaci
Raisová

odpovědět »

Jiří Libus
05.01.2017 15:13:32

 Dobrý den, 
líhnivost je různá, záleží na použité vodě. Každopádně v měkké vodě a při vhodné teplotě se obvykle vylíhne cca 30 až max. 50ks listonohů. Dospělosti se dožije různý počet - jde o mnoho faktorů, které úspěšný chov ovlivňují - prostor nádrže, přítomnost rostlin a úkrytů atd. Od běžných chovatelů a svých dětí, na kterých zkouším, jak vše popsat, aby to bylo jasné vím, že obvykle té velikosti cca 4cm doroste tak 5-10ks, pokud je dáte do nádržky, která má alespoň 20cm délku dna. 

Ta dávka 120 vajíček je optimální pro jeden takový pokus s líhnutím, nedoporučoval bych to dělit na více než polovinu (vajíčka jsou opravdu velmi malá - tento druh korýše investuje energii spíše do množství vajíček než do jejich kvality). Je to podobné jako rozdíl mezi břízou a kaštanem - bříza má mnoho malých méně kvalitních semen a ujme se jich malinko, zatímco kaštan plodí méně, ale má kvalitní velké kaštany s velkou zásobou živin do dalšího růstu. Listonoh je něco jako ta bříza...

S pozdravem, J. Libus

odpovědět »

Alena Chupacova
11.11.2016 08:31:38

 Dobrý deň, chcem sa spýtať čo je najvhodnejšie na dno pri chove listonohov, a či keď zakúpim vajíčka u vás v eshope je jedno kedy ich nasadím do vody, alebo je nutné vykonať tak do nejakej doby. Okrem toho v minulosti sme pri chove týchto listonohov narazili na to, že sa vyliahli dva druhy. Jeden z nich požral všetky ostatné kým boli menšie a napokon sa snažil zjesť aj najväčšieho cez 2 cm veľkého jedina a ten sa mu zasekol niekde, a takto sme ich našli oboch mŕtvych. Čo sa stalo a prečo sa to stalo? Boli to vajíčka, ktoré si vyprosila dcéra v detskej sade z dráčika, od albi, pričom sme netušili do čoho ideme.
Ďakujem za odpoveď. Alena

odpovědět »

Jiří Libus
11.11.2016 12:17:53

 Na dno je z mého pohledu nejlepší dát pár lžic jílovité až jílovitohlinité čisté půdy (např ze zahrádky), ale nehnojené. Drobní vylíhnutí listonohové si pak tímto materiálem plní střeva a nemusí se důsledně dbát na pravidelné krmení cca ve druhém týdnu jejich života. Vajíčka vydží i dvacet let, neměl bych obavu, pokud je pořídíte nyní a líhnout budete až v březnu apod. Samozřejmě, za pár let se líhnivost snižuje. To, že se Vám z komerčně distribuované sady např. z obchodního domu vylíhli a požírali někteří jedinci je obvyklé - tyto domy a výrobci šetří kde mohou a do svých sad dávají i vajíčka žábronožek, které jsou pak kořistí pro listonohy. Pro ně je hlavní, že sada má pěkný obal a design, o nic jiného nejde. My zasíláme nedesignovou obálku pouze s návodem a vajíčky, ale zase při použití kojenecké či měkké vody mají naše vajíčka daleko větší líhnivost a jsou to opravdu jen vajíčka listonohů a žádný jiný balast. 
Druhá věc ale je, že i listonohové se v době svleku občas navzájem požírají. Proto je dobré do nádržky dát jemnolisté rostliny, mech apod.

JL. 

odpovědět »

Alena Chupacova
11.11.2016 12:49:06

 Ďakujem, idem do eshopu. :)

odpovědět »

Jiří Libus
14.11.2016 07:58:20

 OK, neni zac. Jen ted po vikendu vidim, ze v eshopu nic na Slovensko ci Vase jmeno objednano neni. Pokud Vam nedosel automaticky mail o objednani, je mozne, ze jste objednavku v poslednim kroku nepotvrdila a objednavka se neodeslala..JL.

odpovědět »

Alena Chupacova
14.11.2016 08:14:28

 Áno písala som teraz ráno mail na krevetkus gmail.com. Alena

odpovědět »

Jiří Libus
14.11.2016 08:26:31

 Ale to asi není náš email. V kontaktech je uveden email krevetky@gmail.com .

odpovědět »

David Novák
14.06.2016 15:29:06

 Dobrý den.Měl bych otázku,jestli se kapsle s vajíčky listonohů prodávají s obsahem detritu,nebo s jinými výživami pro první dny  listonohů,nebo jestli se detrit musí dokoupit.Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

odpovědět »

Jiri Libus
14.06.2016 15:38:16

 Dobrý den, detrit jakožto neživou organickou hmotu (organismy v různých stadiích rozkladu, výkaly apod), která se dá nalézt v loužích, půdě, rybnících apod. ke kapslím nepřikládáme. Dá se použít krom výše uvedeného např. i čistá vymytá jílovitohlinitá půda. Nevýhodou použití těchto balíčků a detritu je zkalení vody, proto doporučuji v článku přikapávat zelenou vodu s mikroorganismy či dělat mlhu z krmení a kvasnic - méně to vodu zakalí, na druhou stranu zákal z rozvířené půdy plní střevo malým listonohům potravou a mj. i balastními látkami, což má rozhodně pozitivní vývoj pro jejich odrůstání.

odpovědět »

David Novák
14.06.2016 17:50:46

 Děkuji za odpověď.Vaše rada mi pomohla,ale mám ještě otázku,jestli se dá u vás koupit detrit a po kolikati dnech po vysypání vajíček do vody mám listonohy začít krmit?

odpovědět »

Jiri Libus
15.06.2016 14:21:01

Naznačoval jsem to v příspěvku nad tímto. Zjednodušeně řečeno - příčí se mi jakkoli prodávat hlínu či bláto z louže, rybníka apod. což je onen detrit, který je dodáván s komerčně dostupnými sadami pro líhnutí listonohů v hračkářstvích apod. Tedy, jestli chcete, klidně Vám zdarma nějakou hlínu nakopu a k vajíčkům to přidám, ale standardně to nedělám (přijde mi to zbytečné, trocha jílovitohlinité půdy se najde všude).

Obecně jakýkoli požadavek je možné formulovat do poznámky k objednávce, nebo do mailu po vytvoření objednávky. 
Po kolika dnech krmit - obvykle 1-3 dny po vylíhnutí, nejprve zelenou vodou či mlhou vytvořenou z kvasnic a krmení - pár kapek do vody s vylíhlími jedinci, po té co odrostou stačí krmit tím krmením, které je zde v eshopu či krmením pro akvarijní rybky apod. Pokud budete mít v nádrži ten detrit, tak se v prvních dnech v podstatě nemusí krmit a začne se s krmením až cca po týdnu.

odpovědět »

Jakub K.
17.03.2016 23:50:53

 Dobrý den.
koupili jsme pro listonohy akvárium asi 10 L. Na dně máme hrubozrnný písek, akvárium vytápíme na 25 stupňů. Koupili jsme i vodní trávu. Vodu používáme kojeneckou. Pořídili jsme i filtr, ale kvůli velikosti pórú jsme ho raději nechali vypnutý. Díky vypnuté cirkulaci a špatné distribuci tepla jsme měli teplotu mezi 23 a 24 stupni. Vylíhlo se nám asi 15 jedinců, do týdne všichni pomřeli. Snažili jsme se krmit minimálně Vámi doporučeným krmením, ale stejně jsme nacházeli v nádrži plesnivé kousky. Snažili jsme se měnit vodu a odsávat, ale jak jsem psal, neuspěli jsme.
Potřebují listonohové provzdušňovat vodu? 
Vadí jim víření a cirkulace vody?
Co byste kromě zmíněné hlíny doporučoval?
předem moc děkuji za odpověď

odpovědět »

Jiri Libus
18.03.2016 08:33:28

 Dobrý den, provzdušňování vody a cirkulaci bych nedoporučoval. Až by vyrostli do cca 1-2cm, tak je filtrace lepší, protože filtrace pomáhá držet stabilitu nádrže. Krmení - mělo by být úměrné velikosti jedinců, takže zezačátku je třeba vytvářet spíše mlhu ve vodě (třeba tím, že krmení rozemnete ve vodě bokem a do nádrže jen kapnete pár kapek mlhy, která se ve vodě bokem vytvoří z krmiva). Ta jílovitá hlína určitě pomůže - kromě balastních látek v ní nejmenší listonohové najdou i mikroorganismy. No a poslední, co mne napadá, že by mohl být problém je ta vodní tráva. Nevím, co tím myslíte, název by byl lepší, ale jestli je to nějaká vodní rostlina pořízená ve zverimexu, tak to bývají prohnojené rostliny z emersních kultur. Ty mohou v tak malé nádrži jednak různě prohnívat, protože se mění na submersní formu a jednak uvolňují z kořenů a rockwoolu, do kterého byly zasazené spoustu těžkých kovů a mědi, protože byli intenzivně hnojeny. Pokud budete zvažovat nové líhnutí, doporučil bych akvárium založit znovu - nedávat to tedy do stejné vody, kde to již plesnivělo, jak popisujete.Držím pěsti, J. Libus

odpovědět »

MíšaP.
11.02.2016 09:57:20

 Dobrý den. Někde jsem četla, že listonohové mají rádi nějaké úkryty v akváriu. Můžu jim tam dát mušle z moře, které jsem předtím vyvařila?

odpovědět »

Jiri Libus
11.02.2016 10:00:19

 Dobrý den, lastury plžů a mlžů výrazně zvyšují uhličitanovou tvrdost v nádrži. Mohou tedy způsobit jednak rozhození chemických parametrů vody a navíc se zvýšením tvrdosti brání dobrému líhnutí - k líhnutí je potřeba velmi měkká voda. Dávat do nádrže ulity či lastury bych určitě nedoporučoval.

odpovědět »

nikdo
24.02.2015 16:11:14

 Dobrý denChtěla bych se zeptat jak by správně mělo vypadat akvárko pro listonohy

odpovědět »

Jiri Libus
25.02.2015 09:34:13

 Dobrý den, stačí malá nádrž - klidně i 3 - 5 litrů. Tvar nádrže jakýkoli. Teplota 23 - 26 stupňů. Voda k líhnutí určitě měkká. Na dně je lepší mít substrát a v akváriu mech či jemnolisté akvarijní rostliny (udržuje to stabilitu nádrže). Osvědčilo se dát do akvária několik lžic proprané hlinité či jílovitohlinité půdy (nehnojené bez obsahu humusu). Hlína sice zkalí vodu a není listonohy tak dobře vidět, ale listonohové rádi filtrují vodu a sají částice do trávícího traktu a berou si z půdy potřebné živiny. Toto v návodu neuvádím, protože pak není dobře vidět líhnoucí se tvory. JL.

odpovědět »

Zobrazeno: 1-20 z celkem 22
první | předchozí | následující | poslední