Přidat komentář

Odpovídáte na příspěvek:

Jiří Libus
05.05.2017 14:08:00

 Dobrý den,
díky za pochvalu - to vždycky potěší. 

Otázka je dost obsáhlá, zkusím odpovědět tak, aby bylo vše jasné, ale narovinu si myslím, že bez nastudování literatury a zkušeností s větší nádrží Vám to půjde hůře. Obecně platí, že čím větší nádrž, tím lépe se udržuje chemická stabilita ekosystému a třeba i lépe drží v letních měsících nižší teplota, protože nad 30st. Vám krevety většinou nepřežijí.

S technikou je to obdobné - používá se kvůli tomu, aby Vám udržovala chemickou stabilitu, umožňovala v akváriu držet více chovanců a šetřila práci. Např. filtrace mimo jiné pomáhá odbourávat dusičnany, což v jisté míře dělají i rostliny, ale s filtrací více, tzn. můžete tam mít větší míru organického odpadu a krevety to nebudou vnímat špatně - dusičnany nebudou tolik stoupat.

Kulatá akvária se velká příliš nevyrábí, protože se do nich technika dává špatně a mají malou plochu dna (substrát na dně je také útočištěm mnoha denitrifikačních bakterií a pomáhá stabilitě nádrže, jinak ničemu to kulaté akvárium nevadí. 

Doporučil bych Vám pořídit to kulaté akvárium co největší, do něj dát co nejvíce rostlin, aby odčerpávaly dusík a začaly prosperovat. Nad akvárium nějaké světlo, aby rostliny rostly dobře. Pořiďte také testy - alespoň na NO3 a měřte jejich míru a pokud nebudou nad 50mg/l a nebudou velké výkyvy v pH, tak bych se tam nebál dát ani krevety.

Co se filtrujících týče, tak ty bych tam nedával jednak kvůli velikosti nádrže a jednak kvůli absenci proudící vody, kterou i kvůli své morfologické odlišnosti potřebují.

JL.(Email je soukromý a nebude veřejně zobrazen.)
Máte vypnuté zobrazení obrázků - nelze provést vizuelní kontrolu


* povinná položka