Přidat komentář

Odpovídáte na příspěvek:

Jiří Libus
08.10.2013 11:00:30

Dobrý den, děkuji za pochvalu i za dotaz ;-)

Měl bych k Vašemu dotazu jen malou úvahu mimo dotaz: 20 litrová nádrž je pro 5 plat hodně malá. Takovou nádrž používají živorodkáři spíše na výtěr či cílené páření dvou / tří jedinců. Ale samozřejmě - je dost pravděpodobné, že v nádrži o této velikosti budou žít a budou mít pravděpodobně i mladé i v počtu 5ks. Betty také bez problému přežívají u importérů a překupníků několik týdnů i měsíců v 200 ml krabičkách, ale není to optimum...

K soužití plat a krevet - jak vidíte v příspěvcích pod Vámi. Jsou chovatelé, kteří nemají příliš se soužitím 5cm živorodek a drobných krevet problém. Je ale dle mého názoru pravděpodobné, že častější případ bude ten, že rybka, která má tlamku výrazně větší, než průměr malé krevety si občas (a možná i často) zobne malou i větší krevetku.

Zvláště pokud máte krevetky poprvé a chcete je pozorovat bych doporučil pořídit platám 50l nádrž, ve které budou spokojeny. Budete pak mít s dětmi radost jak z pokolení živorodek tak i krevet. Až se krevety dostatečně rozmnoží, můžete zkusit několik drobných narozených plat dát ke krevetám a pozorovat, jak se vyvíjí soužití.
Držím pěsti s chovem živorodek i krevet, JL.(Email je soukromý a nebude veřejně zobrazen.)
Máte vypnuté zobrazení obrázků - nelze provést vizuelní kontrolu


* povinná položka