Přidat komentář

Odpovídáte na příspěvek:

Jiří Libus
16.02.2021 09:14:40

 Dobrý den,
díky za pěknou zpětnou vazbu - opravdu to potěší. 

2-3 barevné variety se snesou bez problémů, ale je možné, že se mezi sebou postupně budou křížit za vzniku méně barevného až bezbarvého (průhledného či černě a šedě flekatého) potomstva. Pokud Vám křížení nevadí, tak bych klidně společné soužití více barevných variet N. davidi doporučil.

Vodní plži - nesmí se vlivem překrmování a přebytků organického odpadu v nádrži nějak vehementně přemnožit. Za předpokladu, že jich je v nádrži rozumné množství, tak bych vůbec neměl strach. Plži jsou v nádržích prospěšní. Např. ta piskořka o které píšete pěkně kypří a pomáho prokysličovat dno.

Pokud půjde o osobní odběr, tak určitě nemějte strach - krevetky cestu autem dají bez problémů. Dokážeme je případně nabalit i tak, aby vydržely v mrazech na cestě den apod. Takto na hodinovou cestu autem stačí, když je nedáte k topení, nebo do mrazu v kufru, ale spíše na sedadlo nebo tam, kde je těch cca 15 stupňů, co v autě bývá, pokud topíte. Mírným snížením teploty v sáčku krevetky zpomalí metabolismus a vydrží cestu bez újmy.

J. Libus (Email je soukromý a nebude veřejně zobrazen.)
Máte vypnuté zobrazení obrázků - nelze provést vizuelní kontrolu


* povinná položka