Diskuze k článku: Neocaridina zhangjiajiensis var. Blue

Komentářů 5 | Přidat komentář | Chronologicky

Viky
13.06.2019 10:48:38

 dobry den, 
dnes mi uhynula cervena krevetka a na spodni strane ma nedovylihle mlade. mam ji nechat v aqariu jako potravu pro ostatni nebo vyndat a dovylihnou se jeste mladata nebo ne?
Mohu pridat sul do nadrze abych zabranila prenosu pripadnych nemoci z ryb  a pripadne kolik abych neublizila krevetkam ?
Dekuji.

odpovědět »

Jiří Libus
13.06.2019 12:51:59

 Dobrý den, pokud jsou vajíčka již s očkama a jsou vidět jen jako malé schoulené krevetky, tak se dá vajíčka jehlou vypreparovat a vložit k síťce někde v blízkosti filtru a krevetky se dovylíhnou. Pokud vajíčka nemají ani vidět očka, tak nemá cenu cokoli řešit a můžete ji z nádrže vyjmout, aby se zbytečně nekazila voda.Sůl do nádrže klidně přidat můžete, ale nedělal bych to - zbytečně si tím uděláte vodu tvrdší s živinami nepřístupnými pro rostliny. Krevety snesou klidně gram na litr. Pokud by šlo o japoniky, gracilirostrisky a jiné poodbné krevety s vývojem larev ve slané vodě, tak ty snesou bez újmy i 10g soli na litr. 
JL.

odpovědět »

Adam
22.02.2014 19:05:28

Mohu se zeptat kdy začnete prodávat Neocaridina zhangjiajiensis, a jak se dá zmenšit obsah dusičnanů v nádrži ?

odpovědět »

Jiri Libus
23.02.2014 08:02:36

 V nejbližší době je prodávat určitě nebudeme a co bude za rok se dá těžko odhadovat - zkuste se podívat na inzerci, zda je někdo v blízkosti bydiště neinzeruje. Předesílám, že mohou být již označovány jako N. palmata var. blue, protože došlo k překlasifikaci tohoto druhu. Obsah dusičnanů v nádrži se zmenšuje především výměnou vody za vodu bez bez dusičnanů (voda z osmózy, demikolony a leckdy i vodovodní voda), dobrou filtrací s větším objemem filtračního materiálu (je v něm potom větší množství denitrifikačních bakterií). V neposlední řadě snižují obsah dusičnanů prosperující rostliny.
Držím pěsti se sháněním a s chovem, K.M. Libusová

odpovědět »

Adam
23.02.2014 09:13:28

Moc děkuji za odpovědi a za informaci že došlo k překlasifikaci tohoto druhu

odpovědět »