Diskuze k článku: Jaké ryby ke krevetkám

Komentářů 123 | Přidat komentář | Vlákna

Zobrazeno: 1-20 z celkem 123
první | předchozí | následující | poslední

Jiří Libus
27.03.2023 15:50:15

 Dobrý den,
přímo zmizení - na to mám dvě vysvětlení. Buď jsou tam rybky, které krevetky požerou, nebo krevetky unikají z nádrže škvírami (to dělají, pokud se jim v nádrži moc nelíbí a setkal jsem se s tím častěji u japonik, které lezou na suchu lépe a méně často u drobných Neocaridin).

Pak je možnost, že uhynulou krevetku zkrátka nevidíte a během noci ji sežerou plži. Proč ale umírají takto od stolu moc neřeknu. Máte proměřené třeba dusičnany? Tam bývá asi nejčastější problém. Prosperují rostliny v akváriu? Netvoří se nějaké řasy? Tyto poznatky by mohly trochu pomoci s nasměrováním.

Hezký den, J. Libus

odpovědět »

eva zahradkova
24.03.2023 11:44:03

 Dobrý den pane Libus,mám dotaz mizí nám krevetky z krevetaria a přitom nikde žádné mrtvé nejsounevíte čím by to mohlo být?Na vzduchování používáme jen lehce bublající filtr. Mám jich třeba 12 ks v chovu a za pár dní je jich tam jen 6ks.
Děkuji za odpověd Zahrádková Eva Kladno

odpovědět »

Jiří Libus
03.02.2023 12:42:27

 Dobrý den, záleží, jakou krevetku máte. K závojnatce (asi nějaký karásek apod.) bych si dovedl asi představit dospělé M. dayanum. Ale Neocaridina i když vyroste do největších rozměrů, bude pořád taková, že se vejde do tlamky závojnatce.

odpovědět »

Nelka
31.01.2023 22:16:14

 Dobrý den, Asi před týdnem jsem si koupila krevetku a je necelý centimetr velká. Teď jsem si koupila závojnatku a nedošlo mi, že ta krevetka je malá a že ji může sníst... mám je nechat v jednom akváriu nebo ji dát do jiného a až vyroste, tak je dát k sobě? 

odpovědět »

Jiří Libus
04.01.2023 11:05:13

 Dobrý den, to, co popisujete je dost neobvyklé. Řekl bych, že rybky, které krevetky začnou požírat ještě za živa jsou v posledních fázích svého života. Že by se kreveta chytila čiperné rybky a dokázala ji pomaličku okusovat svým ústním ústrojím a klepítky opatřenými jemnými řasinkami mi přijde nemožné...

odpovědět »

Tomáš Kostka
30.12.2022 16:44:14

Dobrý den,
Já to mám spíš obráceně. Mám pocit, že mi dospělé krevety red cherry postupně sežerou celé hejno pavích oček. Včera ulovili dospělého samce s krásným závojem a zaživa ho sežraly. Teď tam jedna zase cupuje malou rybku. Je možné, že sem si tam vychoval nějaké vrahy?

odpovědět »

Matúš Švantner
10.11.2022 16:40:47

Ak je akvárium zarastené môže byť ale krevety musia mať úkryt ... a určite nie jednu :) ja osobne by som skôr odporučil prísavníka

odpovědět »

Světlana Kloudová
10.11.2022 07:06:11

Dobrý den,
dcera si založila akvárium, trochu jsme bojovaly se zelenou řasou, ale snad ok. Bude si pořizovat rybu Betta splendens (asi bojovnice) mohla bych jí k této rybě pořídit čistící krevetu?? a pořizují se krevety od 2 kusů nebo může být i samostatně?,
Děkuji za odpověď:-)

odpovědět »

Petr P.
17.10.2022 12:51:44

 Ty latinské názvy... To je peklo. :D

odpovědět »

Jiří Libus
29.04.2022 13:38:22

 Dobrý den, osobně si nemyslím, že by black molly udělaly nějaký výrazný výsledek se sinicí. Se sinicí bych po proměření parametrů a nastavení dobrých podmínek pro rostliny bojoval kompletním zatemněním nádrže na pár dní (předtím doporučuji mechanicky odstranit to, co půjde).No a soužití black mol a drobných krevet - to opravdu nedoporučuji, malé krevetky vyzobou docela spolehlivě. Ty, které mají ten 1-1,5 cm asi nevyzobou kompletně, záleží na agresivitě daných jedinců black mol, ale že si zobnou několika krevet, to bych opravdu nevylučoval.

Držím pěsti v boji se sinicí, J. Libus

odpovědět »

Jiří Havlík
27.04.2022 17:43:39

 ,Dobrý den,
do 300 l akvária jsem přesumul krevetkária asi 20 odrostlejších krevet od 1 vo 1,5 cm. Vzhledem k tomu, že se mi na dně neustále tvoří modrá řasa - sinice (chemie nepomáhá), chci tam dát odrostlé black molly, které mi úspěšně vyčistily jiné akvárium od štětičkové řasy. Doufám tedy, že by mohly vyčistit i tu sinici. Myslíte, že je mohu dát dohromady i když píšete, že to není moc vhodná kombinace?

Děkuji za odpověď

odpovědět »

Jiří Libus
03.03.2022 13:14:50

 Dobrý den, tento druh ráčka je určitě méně agresivní než větší druhy raků. Přesto bych ho nedával do nádrže, kde je pár krevet. Pokud jich tam máte už hodně a v pohodě se množí, můžete to zkusit. Ale není vůbec jisté, zda bude/nebude žrát malé krevety. Přirozeně se tito ráčci živí drobnými bezobratlými živočichy a malou krevetky určitě chytit dokážou. 
Bohužel tedy na tuto otázku neexistuje úplně jednoduchá odpověď.
J. Libus

odpovědět »

David
26.02.2022 13:12:46

 Dobrý den,
chtěl bych se Vás zeptat jestli je možné dát ke krevetkam ráčka mexického?? Moc děkuji za odpověď.

odpovědět »

Jiří Libus
08.02.2022 15:27:56

 Dobrý den,
drápatečky bez problémů loví krevety i jiné akvarijní živočichy. V dospělosti za den spořádá jedna taková žabka i půl lžičky nítěnek. Je tedy jisté, že drápatečky mohou krevetky zabíjet.

J. Libus

odpovědět »

Kristýna Hamříková
04.02.2022 13:45:23

 Dobrý den, mohla bych se prosím optat, je možné, že malá Drápatečka mi zabijí krevetky? Dnes jsem jich vylovila 6, většian krevet se drží nahoře akvária, nevím, jestli jim něco vadí, nebo jestli je problém ta žabka. Včera jsem ji totiž viděla, jak jednu okusuje, ale už mrtvou, takže těžko říct. Jinak tam mám pancéřníčky pandy 3x a jednoho krunýřovce - otík, malý ještě. 25 l.

odpovědět »

Jiří Libus
02.02.2022 14:42:15

 Dobrý den, vše je popsáno v článku " Jaké ryby ke krevetkám " na těchto stránkách. U těchto druhů nebude soužití pravděpodobně.velky problém, ale i malé dospělé neonky bez problémů sežerou drobné.potomstvo krevet. Záleží na podmínkách v nádrži. Více je v tom článku.

odpovědět »

orinoko
28.01.2022 14:22:10

Přeji dobrý den, mám v akváriu asi 6 teter červených a 7 neonek a 5 razbor Hegelovych velikost tak cca max 2 cm, mužu k nim pustit zakoupené krevetky velikost cca1 cm. Děkuji

odpovědět »

Jiří Libus
17.12.2021 12:46:09

 Dobrý den, v článku, na který reagujete je v podstatě popsáno, že tyto větší druhy parmiček jsou vyloženě nevhodné ke společnému chovu s krevetkami. Určitě bych parmičku čtyřpruhou s krevetkami nedoporučoval chovat.JL.

odpovědět »

BM
12.12.2021 14:44:55

Zdravím.

V rostlinném akváriu si udržuji konstantní a plně funkční ekosystém, bohaté osázení tvořící husté porosty, kořeny pokryté mechem i pupečníkem, přesto pokus o chov Caridina japonica skončil jen luxusním obědem pro parmičky čtyřpruhé. Ani husté rostliny je neodradí (mech vyškubou, do pupečníku i rotal se také dostanou) a doslova cokoliv živého v akváriu berou jako svou potravu. Pravda, jsou to potvory rozmazlené převážně živým krmivem a pokus s třicítkou odrostlejších kusů Caridina japonica (cca 3-4cm) skončil za jeden den. Možná některá přežila déle, ale to jen hádám.

Zeptám se, je vůbec šance chovat divočáky jako parmičky s krevetami? Ty moje pruhované potvory (mám i 20 mechovek) systematicky prohledávají akvárium i hodinu po krmení živou a jakmile najdou dezertující patentku, žábronožku, celé hejno se mi nahrne do konkrétního místa a skimmer má co uklízet. Zdemolují mech, vyškubou pupeční, potlučou rotaly. Neocaridina heteropoda var. Red v menší nádrži (rostlinné) mi zdecimovalo hejno neonek, taktéž zvykle převážně na živé krmení a pustí se do všeho, co se hýbe. Paradoxem zůstává, že se mi v něm neustále množí pancéřníček malý a drobotina přežívá a odrůstá. Zcela samovolně, ovšem krevety likvidují.

Nejsem nějaký velký fanoušek krevet, ale do rostlinného akvária se hodí jako prevence proti řase a čističi. Máte někdo zkušenosti např.: s parmičkou krmenou průmyslovým krmením, které jsou méně útočné a dezertující živou havěť nehledají hodiny po krmení?

odpovědět »

Jarka
02.12.2021 12:42:53

 Dobrý den, děkuji za odpověď, no já jsem si prodejny asi kytkami přinesla do akvárka takové malé "parazity" vypadán to jako vlas cca 1 cm dlouhý. Tak nevím jak se jich zbavit, prý nejsou na škodu, ale.. tak přemýšlím, kdo by mi jich zbavil - krevety je nejí, tak jsem myslela koupit nějakou rybku nebo ten sekavec... Jinak krevetkám se daří.. mám ji opravdu hodně.. a množí se vesele dál...: -( a už nevím co s nimi.

odpovědět »

Zobrazeno: 1-20 z celkem 123
první | předchozí | následující | poslední