Diskuze k článku: Neocaridina heteropoda var. Yellow

Komentářů 12 | Přidat komentář | Chronologicky

Lenka
06.09.2023 18:08:43

 Dobry den,
Mam 30l akvarium a v něm dvacet krevetek,pořizenych pred 5dny.
Vše bylo v pořadku,dnes jsem se koukla do akvaria a je jich tam tak polovina:0(
Nikde žadne mrtvolky,rozebrala jsem i filtr a nic.
Jsou tam jen ony.
Nevim co se mohlo stat a  hlavne kam se poděly;0(
Dekuji za odpověd.

odpovědět »

Jiří Libus (správce stránek)
07.09.2023 14:17:42

 Dobrý den, někdy mohou krevetky vylézt z akvária škvírou. Ale Neocaridiny to moc často nedělají. Děje se to v případě, že se jim v akváriu nelíbí parametry vody. Každopádně pokud uhynuly, tak během jednoho dne jsou schopny krevetky mrtvolku obrat natolik, že už ji v podstatě nenajdete. Chovají se v tomto podobně jako Ancistrus, který také ohobluje mrtvolky tak, že zmizí.No a ještě je jedna možnost - že jsou různě v úkrytech a mechu - většinou když je v akváriu vidět jen pár krevet, je jich tam obvykle daleko více. Rozdělávání akvária, aby člověk zjistil, zda tam někde nejsou ale moc nedoporučuji - dost to rozhazuje rovnováhu v nádrži.

odpovědět »

Zuzana
06.07.2020 13:31:07

 Můžu chovat žluté krevetka s red krystalkama ?

odpovědět »

Jiří Libus
07.07.2020 12:53:38

 Dobrý den, dá se to, měl jsem je několikrát pospolu a množily se obě.
Napadat se určitě nebudou, ale každá má trochu jiné nároky na vodu. Crystalkám se více daří v měkčí vodě, žluté zase dobře odrůstají ve středně tvrdé vodě..
J. Libus

odpovědět »

Jan
13.01.2019 23:24:14

 Dobrý den, chtel bych do akvarak dát krevetky neocaridina Yellow a palmata green. Chtěl bych se zeptat jaké dalsi obyvatelé akvarak by jste doporučili a jak pravděpodobné je křížení u techtě dvou druhu. Předem díky za odpověď. 

odpovědět »

Jiří Libus (správce stránek)
14.01.2019 15:54:53

 Dobrý den, do nádrže můžete k těmto drobným krevetám dát téměř jakékoli plže. Dále k nim můžete přidat velmi drobné rybky - druhy viz článek na těchto stránkách věnující se soužití krevet a ryb. Z krevet tam můžete podle velikosti nádrže přidat třeba C. gracilirostris, A. gabonensis, A. moluccensis apod. Křížení u těchto druhů není vyloučeno - je tedy možné, že se budou křížit.
J. Libus

odpovědět »

Milan
13.11.2018 20:55:14

 Dobrý den, chci se zeptat, chovám krevetky Neocaridina blue dream, dva samci nějak začali ztrácet modrou barvu, jsou světlejší než byli, nevíte prosím čím to je? Mám je z akvária odstranit, ať nejsou bez modré barvy i potomci? Děkuji.

odpovědět »

Jiří Libus (správce stránek)
14.11.2018 10:56:15

 Dobrý den, to, že samci se stářím mírně ztrácí barvu je u Neocaridin běžné. Pravdou je, že zrovna u Blue dream je tato vlastnost nepříliš tradiční. U Cherry je to naopak časté. Pokud máte v nádrži jen malý počet krevet, asi bych to neřešil, aby se Vám namnožilo základní hejnko, ze kterého pak podobné jedince můžete vybírat a populaci třídit..JL.

 

odpovědět »

Matěj Švancer
04.10.2012 16:13:52

 dobrý den,
chtěl bych vás požádat o radu jsem z ostravy (polanky nad odrou) před dvěma měsíci jsem si pořídil 30 litrové nano akvárium, chtěl jsem začít chovat krevetky ale všechny které jsem doposud postupně koupil mi umírají. pokusím se stručně popsat stav mého akvária:
Hustě osázené rostlinami včetně mechové koule na dně světlí akvarijní štěrk a kameny, akvarijní kořeny, malé šneky, které jsem neůmislně přinesl s rostlinami, čtyři razborky klínoskvrné ale nevšiml jsem si že by si krevetek nějak všímaly, teplotu vody mám 25 stupňů, mám led osvětlení filtraci a topné těleso, v neděli jsem na akvaburze v Ostravě koupil 8 krevetek (4 crystal red bee a 4 Caridina sp.Bumblebee) ¨nejdříve klesly ke dnu ale po krátké chvíli vyplavaly nahoru drží se zespod listu rostliny případně na filtru, téměř nejsou aktivní. PH vody ani další prvky nevím do vody nepoužívám žádnou chemii, vodu odkaluji jednou týdně a měním vždy za odstátou, přikládám fotografii akvária, mohl by jste mi poradit v čem mohu dělat chybu? Děkuji Švancer.

odpovědět »

Jiří Libus (správce stránek)
04.10.2012 21:07:42

 Dobry den, bohuzel, fotografie v teto diskusi nejdou prikladat. Pokusim se odpovedet na Vasi otazku, ale neni to od pocitace mozne - dat jednoznacne reseni. Skutecnost, ze krevety plavou vyse k hladine a vyskytuji se ponejvice kolem filtru mirne naznacuje, ze je problem v prenosu kysliku v tele krevet, coz casto zpusobuji N-latky obsazene ve vode v akvariu, ale mohou zde byt i dalsi priciny. Zalezi na zdrojove vode - pokud obsahuje hodne NO3, je potreba vodu redit vodou, ktera NO3 obsahuje v co nejmensim mnozstvi. Celkove je nejcastejsim problemem prave pritomnost dusikatych latek v nadrzi. Dusikate latky odbourava kvalitni filtrace s dostatecnym mnozstvim denitrifikacnich bakterii a rostliny, ktere prospivaji. Moznymi pricinami tedy muze byt: Nekvalitni zdrojova voda, nedostatecne zabehla a nebo spatne fungujici filtrace a dale mozna neprospivajici rostliny pod nedostatecnym osvetlenim. Doporucil bych promerit tvrdost, vodivost, dusicnany a pH jak zdrojove vody, tak vody v akvariu, tim clovek ziska alespon ramcovou predstavu o mozne chybe. V tomto pripade tezko hadat, ale obecne lze doporucit zacit s mene narocnymi druhy, ktere snesou vice akvaristickych chyb a potom se pokusit o crystalky a jim podobne druhy. Preji, at se Vam i Vasim krevetkam dari.

odpovědět »

Kristýna Vašková
20.01.2012 09:11:35

Sháním 2 nebo 3 krevetky yellow, pokud víte, kde je sehnat, dejte mi prosím vědět.

odpovědět »

Jiří Libus
20.01.2012 10:44:53

Treba v nasem e-shopu zde:  http://www.krevetkus.cz/eshop/krevetky/neocaridina-heteropoda-var-yellow.php

odpovědět »